Najčastejšie otázky

Vaše najčastejšie kladené otázky k svadobnému fotografovaniu

Ako si zarezervovať termín svadobného fotografovania?

Termín si môžete rezervovať telefonicky, správou na sociálnych médiách alebo cez kontaktný formulár na webe. Termín svadobného fotografovania je záväzne rezervovaný uhradením zálohy za svadobné fotografovanie a podpisom zmluvy o dielo. Svadobný fotograf je zhotoviteľ a klient objednávateľ. Zmluvu zasielame poštou alebo odovzdávame na osobnom stretnutí pred svadobným fotografovaním.

Je potrebné stretnutie pred svadobným fotografovaním?

Osobné stretnutie je pre nás dôležité. Zoznámime sa, preberieme Vaše predstavy a požiadavky, dohodneme detaily a priebeh fotografovania, vysvetlíme si body v zmluve o dielo.
V prípade, že bývate ďaleko, alebo nie je možné stretnutie absolvovať, vieme sa stretnúť online cez Skype alebo Messenger

Koľko fotografií zo svadobného dňa dostaneme?

Počet je rôzny a odvíja sa počtu hostí i času, ktorí fotografujeme. Pri svadbe fotografovanej od príprav až po začepčenie je to 700 a viac kusov. Pri fotografovaní obradu a spoločných portrétov je to približne 100 kusov fotografií.

Aký je Váš cenník svadobného fotografovania?

Napíšte nám a cenník Vám zašleme.

Ako upravujete fotografie? Pošlete nám aj surové zábery?

Fotografie v surovom zázname nasnímané počas Vášho svadobného dňa upravujeme v profesionálnom softvéri na úpravu fotografií. Surové zábery neposkytujeme.

Ako a kedy nám fotografie odovzdáte?

Upravené svadobné fotografie Vám odovzdáme v darčekovom balení na USB kľúči, kde budú všetky fotografie v plnom rozlíšení vo farebnej verzii. Výber fotografií aj v čiernobielej verzii. K tomu Vám vytlačíme 20 – 50 kusov fotografií (podľa Vášho svadobného balíka) v rozmere 10 x 15 cm. Na DVD vám nahráme prezentáciu s výberom Vašich fotografií a hudbou, ktorá je Vášmu srdcu blízka.
Všetky fotografie odovzdávame do 8 – 12 týždňov po odfotografovaní Vašej svadby.

Je možné svadobné portréty fotografovať aj v iný ako svadobný deň?

Áno, jasné. Väčšinou je to i lepšou voľbou, najmä pre páry, ktoré si zakladajú na dokonalých svadobných portrétoch v krásnej atmosfére ideálnych svetelných podmienok. Aby sme dosiahli pekné fotografie z viacerých miest, pohodovú a uvoľnenú atmosféru, je ideálne zabezpečiť si na fotografovanie tri až štyri hodiny. Najkrajšie svetelné podmienky sú podvečer, pred a pri západe slnka. Takéto podmienky je ťažké zabezpečiť počas svadobného dňa, kedy je pár aj menej uvoľnený vzhľadom na všetky povinnosti súvisiace so svadobným dňom. Najpodstatnejšia je Vaša predstava.

Aké sú Vaše cestovné náklady?

Cestovné náklady si uplatňujeme pri cestovaní nad 50 km od nášho bydliska v cene 15 €/100 km.

Vaše najčastejšie kladené otázky k portrétovému fotografovaniu